Blog

Facebook Sayfasında Yönetici Belirleme

Facebook’ta Sayfa sahiplerinin bir çoğu, yönettiği sayfaya fazla zaman ayıramamaktadır. Bu durumda sayfa ile ilgilenilmesi için kendisinden başka, güvendiği bazı kişilerin de sayfasıyla alakalı işlem sağlamasını istemektedir. Facebook Sayfasında Yönetici Belirleme adımlarının anlatacağız.

Facebook’ta, Sayfanızdaki yöneticileri belirleyebilme için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Öncelikle Hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonrasında Facebook Sayfamızın, Ana Sayfasına geliyoruz.
 • Buradan da sağ tarafta yeralan, Ayarlar menüsüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
 • Daha sonrasında karşımıza gelen sayfanın sol tarafında menüler yer alacaktır.
 • Bu menüler içerisinde Sayfa Görevleri seçeneğini tıklıyoruz.
 • Yeni bir Sayfa Görevi Ver başlığının alt kısmında yeralan arama kutucuğuna, ekleyeceğiniz Editör ismini yazdıktan sonra Ekle butonuna tıklamanız durumunda, Facebook sayfanıza yönetici eklemiş olacaksınız.
 • Seçmiş olduğunuz yöneticiniz, Sayfanın adıyla mesaj gönderir ve içerik yayınlanır. Sayfadaki yorumları yanıtlanır ve siler. Reklam oluşturur. Bir gönderiyi veya yorumu hangi yöneticinin oluşturduğunu görür. İstatistikleri görür. Instagram yorumlarını yanıtlar ve siler. Instagram hesap detaylarını düzenler.

İşlemleriniz sağlandığı andan itibaren artık Facebook sayfanızı siz yönetmeseniz bile yerine görevlendirdiğiniz kişi takibini sağlayacaktır.

Sayfasında Yönetici Belirleme

Özet

Facebook sayfasında yönetici belirleme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Sayfanıza Giriş Yapın: Facebook hesabınıza giriş yapın ve yönetici olarak eklemek istediğiniz sayfanın ana sayfasına gidin.
 2. Sayfa Ayarlarına Girin: Sayfanın üst kısmında yer alan menü çubuğunda, sayfanızın adının yanında bulunan “Üç Nokta” simgesine tıklayın. Açılan menüden “Sayfa Ayarları” veya benzer bir seçeneği seçin.
 3. Sayfa Rollerini Seçin: Sayfa Ayarlarına girdikten sonra, sol taraftaki menüden “Sayfa Rolleri” veya benzer bir seçeneği bulun. Bu bölüm sayfanın yönetici ve diğer rollerini düzenleme için kullanılır.
 4. Yönetici Ekle: Sayfa Rolleri bölümünde, “Yöneticiler” bölümünü bulun ve “Yönetici Ekle” veya benzeri bir seçeneği tıklayın.
 5. Kişiyi Seçin: Yeni bir yönetici eklemek için, Facebook arkadaşlarınız arasından veya kişisel bir Facebook profili veya sayfa ID’si girerek kişiyi seçin.
 6. Yönetici Olarak Atama: Kişiyi seçtikten sonra, sağ tarafta bulunan açılan menüden “Yönetici” seçeneğini seçin. Bu kişiyi sayfanın yöneticisi olarak atayacaktır.
 7. Değişiklikleri Kaydedin: Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için sayfanın altında genellikle bulunan “Değişiklikleri Kaydet” veya benzeri bir düğmeye tıklayın.

Bu adımları takip ettikten sonra, belirlediğiniz kişi sayfanın bir yöneticisi olacaktır. Unutmayın ki yönetici olarak atadığınız kişinin Facebook’ta arkadaşınız olması gerekmez. Sayfa rolleri, sayfa ile ilgili belirli görevlere erişim düzeylerini kontrol etmek için kullanılır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA