Facebook Sayfasına Erişim İsteme

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Sayfasına Erişim İsteme işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

En popüler sosyal medya ağında bir sayfa işletiyorsanız, işletmenizin bir başka işletme adına sayfa kullanması gerekiyorsa, sayfaya erişim istemeniz gerekiyor. Örneğin bir ajans için çalışıyorsunuz ya da bir müşterinin sayfasında bir reklam yayınlamanız gerekiyor; sayfa hala mevcut sahibine ait olacağından, sayfanın sahibinden sayfaya erişim hakkı istemeniz yeterli olacaktır.

 • İşlemlerimizin ilk adımında Facebook hesabımıza giriş yapıp, devamında tarayıcı adres satırını temizledikten sonra www.facebook.com/manage yazıp Enter’a basıyoruz.
 • Gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
 • Açılan sayfadaki menüler içerisinden Business Manager Ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

Erişim İsteme

 • Facebook Sayfasına Erişim isteme işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” ikonuna tıklayıp, devamında gelen sayfanın sağ üst bölümünde yer almakta olan Kurulum Klavuzu” menüsüne tıklıyoruz.

Erişim İsteme 2

 • Gelen sayfada yer almakta olan, Sayfaya Erişim İste” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Erişim İsteme 3

 • İşlemlerimizin devamında karşımıza Bir Facebook Sayfasına Erişim İsteyin” başlığı altında bir bilgilendirme sayfası açılacaktır.
 • İşlem sağlamak istediğimiz sayfanın adını yazdığımızda, sayfa bilgileri hemen alt kısımda gelecektir. Sayfayı seçtikten sonra, sayfayı aşağıya doğru çekip işlemlerimize devam ediyoruz.

 • İlgili sayfanın sahibi durumdan haberdar ise, zaten daha öncesinde size erişim istemeniz için izin vermiş olması gerekiyor.
 • Bu nedenle Erişim İste” butonu aktif olacağından dolayı bu butona tıklayıp işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Özet

Facebook sayfasına erişim istemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Facebook hesabınıza giriş yapın: Öncelikle kendi Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. E-posta/telefon ve şifrenizle oturum açın.
 2. Sayfayı bulun: Sayfaya erişim isteği göndermek istediğiniz Facebook sayfasını bulun. Bunu, Facebook ana sayfasında arama çubuğuna sayfanın adını yazarak veya sayfanın sizinle bağlantılı olduğu başka bir sayfadan ulaşarak yapabilirsiniz.
 3. Sayfa Ayarlarına Girin: Sayfayı bulduktan sonra, sayfa başlığının hemen altında yer alan üç noktalı dikey düğmeye tıklayın. Açılan menüde “Sayfa Ayarları” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 4. Sayfa İşlemleri Menüsünde “Erişim İstekleri”ne Girin: “Sayfa Ayarları” sayfasına girdikten sonra, sol tarafta yer alan menüden “Sayfa İşlemleri” başlığı altında “Erişim İstekleri”ni bulun ve üzerine tıklayın.
 5. Erişim İsteği Gönderme: “Erişim İstekleri” sayfasında, sayfanın sahibine erişim isteği gönderebilirsiniz. Eğer sayfa yöneticileri sayfayı kontrol ediyorlarsa, size erişim izni vermek veya reddetmek için bir istek alacaklardır.
 6. İstek Durumunu Kontrol Etme: Erişim isteğinizi gönderdikten sonra, sayfa yöneticileri tarafından isteğinizin durumu değerlendirilecektir. Eğer isteğiniz kabul edilirse, sayfanın yöneticilerinden biri sizin sayfayı yönetici olarak ekleyecektir. İstek reddedilirse, sayfaya erişim sağlayamayacaksınız.

Bu süreçle sayfaya erişim isteme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, unutmayın ki sayfa sahibi veya yöneticileri isteğinizi kabul etmeye veya reddetmeye tamamen bağımsız karar verebilirler. Eğer sayfa sahibiyle yakın ilişkiye sahip değilseniz, isteğinizi kabul etmeme ihtimali de bulunmaktadır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA