Blog

Facebook Reklam Hesap Ayarları

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Reklam Hesap Ayarları ile ilgili değişikliklerin nasıl ve nereden yapılacağını paylaşacağız.

Günümüzde 1 milyardan fazla insanın olmazsa olmazları arasına giren, adından sıkça söz ettiren ve getirdiği yeniliklerle kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artıran sosyal medya ağı Facebook’ta reklam veren birçok kullanıcının, reklam ayarlarını ve değişikliklerini nereden ve nasıl yapacağını bilmemesi mağduriyete yol açmaktadır.

Bu nedenle siz değerli makale okuyucularımız için konunun araştırmasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Facebook Reklam Hesap Ayarları ile ilgili işlemlerin nereden ve nasıl yapılacağını sizlerle yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

 • Facebook hesabınıza giriş gerçekleştirdikten sonra adres satırı kısmını temizleyip arama satırı bölümüne, www.facebook.com/manage yazıp Enter’a basıyoruz.
 • Sonrasında Facebook Reklam ayarları ile ilgili ekran gelecektir.
 • Ekranın sol üst kısmında bulunan “Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.

Reklam Hesap Ayarları

 • Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan “Reklam Hesabı Ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

Reklam Hesap Ayarları 2

 • Facebook Reklam Hesap Ayarı işlemlerimizle alakalı olarak karşımıza gelen “Hesap Bilgileri” sayfasında yer almakta olan hesap bilgilerinizi, kendinize uygun olacak şekilde girişini gerçekleştiriyoruz.

Reklam Hesap Ayarları 3

 • Yaptığımız işlemlere devam ederken sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde yine Hesap Ayarları için istenen bilgileri girmeye devam ediyoruz.
 • “Reklam Ajansı” alanı, size bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Eğer reklamı, bir reklam veren adına reklam satın alacaksanız, bu alanı işaretliyoruz. “Hayır” ise bir reklam veren adına reklam satın alan bir ajans değilim olarak işaretliyoruz.
 • Yaptığımız işlemlerin tamamlamak için ekranın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Facebook Reklam Hesap Ayarlarını bu şekilde yapılandırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

Özet

Facebook reklam hesap ayarlarını düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Facebook Reklam Yöneticisi’ne Giriş Yapın: Facebook reklam hesabınıza giriş yapın ve reklam yöneticisini açın. Bu işlem için Facebook hesabınızın yönetici veya reklam yönetici yetkilerine sahip olmanız gerekmektedir.
 2. Reklam Hesap Seçimi: Reklam yöneticisine girdikten sonra, sol üst köşede bulunan menüden reklam hesabınızı seçin. Eğer birden fazla reklam hesabınız varsa, doğru hesabı seçtiğinizden emin olun.
 3. Ayarlar’a Gidin: Reklam hesabınızı seçtikten sonra, sol üst köşede bulunan “Ayarlar” (Settings) sekmesine tıklayın.
 4. Hesap Ayarları Düzenleme: Ayarlar sekmesine tıkladıktan sonra, reklam hesabınızın genel ayarlarını düzenlemek için birçok seçeneğe erişebilirsiniz. Aşağıda bazı önemli ayarları nasıl düzenleyebileceğinizi bulabilirsiniz:
  • Hesap Bilgileri (Account Info): Burada reklam hesabınızın adını, saat dilimini ve diğer temel bilgileri düzenleyebilirsiniz.
  • Faturalandırma (Billing): Ödeme yöntemlerinizi ve fatura ayarlarınızı buradan yönetebilirsiniz.
  • Kullanıcılar (Users): Reklam hesabınıza ek kullanıcıları ekleyebilir veya var olan kullanıcı yetkilerini düzenleyebilirsiniz.
  • Bildirimler (Notifications): Reklam hesabınızla ilgili bildirim tercihlerinizi burada ayarlayabilirsiniz.
 5. Ayarları Kaydet: Yaptığınız değişiklikleri ayarladıktan sonra, “Değişiklikleri Kaydet” veya benzer bir düğme ile ayarlarınızı kaydedin.

Bu adımları takip ederek Facebook reklam hesap ayarlarınızı düzenleyebilir ve gerektiğinde güncelleyebilirsiniz. Reklam hesap ayarlarınızı düzenlerken özellikle faturalandırma ve kullanıcı yönetimi gibi kritik alanlara dikkat etmelisiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA