Facebook Reklam Dondurma ve Kredi Kartı Kaldırma

Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde Facebook‘ta reklam dondurma ve kredi kartı kaldırma işlemlerinin nasıl yapılabileceğini aktarma çalışacağız.

 • Öncelikli olarak Facebook hesabınıza girelim ve Reklamları Yönet menüsüne tıklayalım; aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi.

 • ‘Facebook Reklamları’ sayfası açılacaktır. Bu sayfada ‘Reklam Hesabı Ayarları’ menüsüne tıklayalım.

 • Hesap bilgileri gelecektir ekrana. Burada öncelikli olarak saat dilimini ‘İstanbul’ seçelim.

 • Sonrasında işyeri adres bilgilerini doğru bir şekilde girelim. Ve daha sonra ‘Reklam Ajansı’ kısmında ‘Reklam Hesabını Dondur’ butonuna tıklayalım.

 • Sonrasında açılan pencerede ‘Reklam hesabınızı neden donduruyorsunuz?’ sorusu için size uygun cevabı veya cevapları seçelim ve ‘Reklam Hesabını Dondur’ butonua tıklayalım.

 • Daha sonra ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklayalım.

 • Kredi kartı bilgilerinizi Facebook‘tan kaldırmak için, Facebook ana sayfanıza (Timeline) gelelim ve ‘Ayarlar’ menüsüne tıklayalım; aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi.

Açılan sayfada sol taraftaki menü listesinden ‘Ödemeler’ menüsüne tıklayalım.

 • Açılan sayfada ‘Hesap Ayarları’ sekmesine tıklayalım ve açılan sayfada ‘Visa’ yazan kısımda ‘Kaldır’ butonuna tıklayalım.

 • ‘Ödeme Yöntemi Kaldırılamıyor’ başlıklı pencere açılacaktır. Bu penceredeki Reklam Yöneticisi’ linkine tıklayalım.

 • Sayfa sizi ‘Ödeme Yöntemleri’ başlıklı sayfaya yönlendirecektir; buradan ‘Kaldır’ butonuna tıklayalım.

 • ‘Ödeme yöntemini kaldır’ pencersi açılacaktır; bu pencerede yine ‘Kaldır’ butonuna tıklayalım.

 • Açılan uyarı penceresindeki Tamam’ butonuna tıklayalım ve 30 dakika sonrasında bakiyesi boş bir kredi kartı ekledikten sonra, aktif kullanmakta olduğunuz kredi kartınız Facebook hesabınızdan tamamıyla silinecektir.

Özet

Facebook’da reklamları dondurmak veya kredi kartını kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Reklamları Dondurma:

 1. Adım: Facebook Hesabınıza Giriş Yapın Facebook hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açabilirsiniz.
 2. Adım: Reklam Yöneticisine Erişin Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayın ve açılan menüden “Reklam Yöneticisi” seçeneğini seçin. Bu, reklamları yönetebileceğiniz arayüzü açacaktır.
 3. Adım: Reklam Hesabınızı Seçin Reklam Yöneticisi’nde, reklamları dondurmak istediğiniz reklam hesabınızı seçin. Eğer birden fazla reklam hesabınız varsa, doğru hesabı seçtiğinizden emin olun.
 4. Adım: Kampanya Seçin Reklam hesabınızı seçtikten sonra, sol menüde yer alan “Kampanyalar” sekmesine tıklayın. Bu sekme altında, dondurmak istediğiniz kampanyayı seçin veya direkt olarak kampanya düzenleyicisine geçin.
 5. Adım: Reklamı Dondurun Kampanyayı seçtiğinizde, reklamların altında yer alan düğmeleri göreceksiniz. Dondurma işlemi için “Duraklat” veya “Dondur” gibi bir düğme bulunacaktır. Bu düğmeye tıklayarak reklamları dondurabilirsiniz.

Kredi Kartını Kaldırma:

 1. Adım: Facebook Hesabınıza Giriş Yapın Facebook hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açabilirsiniz.
 2. Adım: Ayarlar Menüsüne Erişin Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayın ve açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 3. Adım: Ödemeler Bölümüne Geçin Ayarlar sayfasında soldaki menüden “Ödemeler” seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın. Bu bölümde Facebook ile ilgili ödeme ayarlarınızı yönetebilirsiniz.
 4. Adım: Kayıtlı Ödeme Yöntemlerini Görüntüleyin Ödemeler bölümüne girdikten sonra, “Kayıtlı Ödeme Yöntemleri” veya benzer bir seçeneği bulun ve üzerine tıklayın. Bu bölümde Facebook hesabınıza kayıtlı kredi kartı bilgilerinizi görebilirsiniz.
 5. Adım: Kredi Kartını Kaldırın Kayıtlı ödeme yöntemleri arasında bulunan kredi kartını kaldırmak için, kredi kartının yanında yer alan “Düzenle” veya “Kaldır” gibi bir düğmeye tıklayın. Bu düğme size kredi kartını kaldırma veya düzenleme seçenekleri sunacaktır.
 6. Adım: İşlemi Onaylayın Kredi kartını kaldırmak istediğinizde, Facebook size bir onay isteyebilir. Onay işlemini tamamlayarak kredi kartınızı Facebook hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek Facebook’ta reklamları dondurabilir ve kredi kartınızı kaldırabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA