Blog

Facebook Messenger’da Sohbet Grubu Nasıl Oluşturulur?

Facebook Messenger‘da, sohbet grubu oluşturmak istediğinizde yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

 • Öncelikli olarak Facebook Messenger uygulamasına giriş yapmamız gerekiyor.
 • Daha sonra uygulama ekranında sağ altta bulunan “kişiler” ikonuna tıklıyoruz ve kişi listesi bölümüne gidiyoruz.

Sohbet Grubu

 • Açılan arkadaş listesi ekranından, grubumuza ekleyeceğimiz kişileri seçiyoruz ve sağ üstte bulunan Grup Kur” tuşuna basıyoruz.
 • Bu işlemlerin ardından Facebook Messenger‘da seçtiğimiz arkadaşlarımızla sohbet grubumuz kurulmuş olacaktır.
 • Açtığımız bir gruba farklı kişiler eklemek ister veya var olan bir gruptan ayrılmak istersek, aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekiyor:
 • Öncelikli olarak sohbet sayfasının sağ üstünde bulunan “Bilgi” tuşuna basıyoruz.
 • Bu adımın ardından karşımıza grup detayları Bu bölümde bulunan “Kişi Ekle” butonuna basarak gruba yeni kişiler ekleyebiliyoruz.
 • Var olan gruptan ayrılmak istediğimizde ise sağ üstte bulunan alt alta üç noktayı tuşluyoruz ve bu menüde bulunan Gruptan Ayrıl” tuşuna basıyoruz.

 

Özet

Facebook Messenger’da bir sohbet grubu oluşturmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek Facebook Messenger’da bir sohbet grubu oluşturabilirsiniz:

 1. Facebook Messenger Uygulamasını Açın: Cihazınızda Facebook Messenger uygulamasını açın. Hesabınıza giriş yapın, eğer gerekliyse.
 2. Sohbetler Bölümüne Gidin: Messenger ana ekranında “Sohbetler” veya benzeri bir sekme veya bölüm bulun. Bu bölümü tıklayarak mevcut sohbetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
 3. Yeni Grup Sohbeti Oluşturun: Sohbetler bölümünde, alt sağ köşede bulunan “+” simgesini tıklayın. Bu, yeni bir sohbet oluşturmanızı sağlar.
 4. “Yeni Grup” Seçeneğini Tıklayın: “+” simgesini tıkladıktan sonra, “Yeni Grup” veya benzeri bir seçeneği seçin.
 5. Grup Üyelerini Seçin: Yeni grup sohbeti oluştururken, bu gruba eklemek istediğiniz kişileri seçin. Kişileri arayarak veya isimlerini aratarak bulabilirsiniz.
 6. Grubunuzu Adlandırın: Grubunuzu oluşturduktan sonra, bir grup adı belirleyin. Grubunuzu tanımlayan veya açıklayan bir ad seçin.
 7. Grubunuzu Kişiselleştirin: Grubunuzun profil fotoğrafını veya emoji’sunu ekleyebilirsiniz. Ayrıca grup rengini de özelleştirebilirsiniz.
 8. Grubu Oluşturun: Grup ayarlarınızı tamamladıktan sonra, “Oluştur” veya benzer bir düğmeye tıklayarak yeni grubunuzu oluşturun.
 9. Sohbeti Kullanmaya Başlayın:
  Grubunuz oluşturulduktan sonra, grup sohbetine mesaj gönderir ve diğer üyelerle iletişim kurarsınız.

Bu adımları takip ederek Facebook Messenger’da yeni bir sohbet grubu oluşturabilirsiniz. Grubunuzu kişiselleştirir, üyeleri ekler ve grup sohbetini kullanmaya başlarsınız. Grup sohbeti, aile, arkadaşlar veya iş arkadaşları arasında iletişimi kolaylaştırabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA