Facebook Messenger Mesaj Göndermeme Sorunu

Bu yazımızda sıklıkla kullandığımız mesajlaşma uygulama olan messengerın Facebook messenger mesaj göndermeme sorununu ele alacağız. İçerik olarak mesajın gönderilmemesi ve takılı kalması gibi sorunların çözümleri anlatılacaktır.

Facebook Messenger Neden Mesajınızı Göndermez?

Bu sorunuza cevap birçok sebepten dolayı olabilr. Facebook messenger mesaj göndermemesi;

 • Çevrimdışı olan Facebook Messenger hizmeti,
 • Hesaba getirilen kısıtlama,
 • İnternet bağlantı sorunları,
 • Güncel olmayan işletim sistemi ve uygulamadan kaynaklanabilr.

Bu Sorun Nasıl Düzeltilir?

Tecrübe ile kanıtlanmış çözümler şunlardır.

 1. Facebook messenger kapalı olup olmadığını kontrol edin. Eğer kapalıysa bu hatayı almanız normaldir.
 2. Yan uygulama olup olmadığını kontrol edin ve resmi bir yazılım kullanmanız sizin faydanıza olacaktır.
 3. İnternet bağlantınızın çeşidi ne olursa olsun farklı bir uygulamada kontrol etmekte fayda var.
 4. Bağlantı çeşidini değiştirip deneyin. Facebook messenger mesaj gitmiyorsa mevcut internetinizden kaynaklanabilr. Bu durumda farklı bağlantı seçin. Yerel bir intenet kullanıyorsanız mobil internete mobil kullanıyorsanız yerel internete geçin.
 5. Telefonunuzda eğer saydığımız işlemler yanıt vemediyse telefonunuzu kısa süreliğine uçak moduna alın. Sonra bu moddan çıkarın.
 6. Telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yüklü bir VPN uygulaması varsa pasifleştirin.
 7. Facebook messengeri arka planda kalmayacak şekilde kapatın. Telefonunuz android ise uygulamalardan kapatmaya zorla işlemi yapın.
 8. Yeniden başlatma da bir çözümdür. Bu işlemler cihazlarda bir takım sorunlarınızın çözümünde size yardımcı olacaktır.
 9. Uygulamanızın güncelliğini kontrol edin. Bu yöntemde değişen bir algoritma sorunundan kaynaklı sorunlarınızı çözecektir.
 10. Eğer wb tarayıcından giriyorsanız güncelliğini kontrol edin.
 11. işletim sistem güncelliğini kontrol edin. İşletim sistemleri kullandığınız uygulamaların verimli çalışmasını sağladığından kontrol etmekte faydalı olur.
 12. Mesaj gönderdiğiniz kişi sizi engelleyip engellediğini kontrol edin. Ayrıca bu kişi engellememiş olsa bile sizi arkadaşlıktan da çıkarmış olabilr. Arkadaşınızın güvenlik ayarlarından arkadaşı olmayanların yazması engellenmiş olabilr.
 13. Facebook sizi gönderdiğiniz spam içerikli mesajlardan dolayı engellemiş olabilir. Burada yapmanız gereken uygulamaya erişimiz var ise mesajlarınızı silin ve Facebook profil ve davranışlarınızı temizleyin.
 14. Eğer mobil bir cihazdan uygulamayı kullanıyorsanız düşük enerji modundan çıkın. Bu durum sizin mesaj göndermenizi engel teşkil eder.
 15. Arka planda yenilemeyi aktif edin. Telefonunuz Apple Iphone ise Ayarlar > Messenger > Arka planda yenilemeyi aktif edin.
 16. Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Bu sizin daha önceki yazışmalarınızı silmeyecektir.

Facebook kodmatik Kodu gelmiyor sorunu için burayı tıklayıp ulaşırsınız. Farklı Facebook yardım konularına bu bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA