Blog

Facebook Güvenlik Kodları Gelmiyor Çözümleri

Bu yazımızda Facebook güvenlik kodu gerektiren konular, kodların ulaşmaması sebepleri ve çözümleriyle alakalı konularını irdeleyeceğiz.

Facebook güvenlik kodu

Kod Gönderme Uyarıları

Facebook’ta işlemler sağlanırken özellikle hesabınız ile alakalı işlemlerde sistemin ve sizin güvenliğiniz adına bazı doğrulama işlemlerini geçmeniz gerekmektedir. Bu işlem için iletişim bilgileriniz doğrulama araçları olarak kabul edilir. Doğrulama kodu gönderildiğinde ve size bir takım ekran uyarıları gelir. Bunlar başlıca;

  • Lütfen kodunuzu içeren bir mesaj için e-postanızı kontrol edin.
  • Lütfen kodunuzu içeren bir mesaj için telefonunuzu kontrol edin.
  • Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.
  • Üzgünüm, bir şeyler ters gitti.
  • Onay SMS’i gönderilemedi. Lütfen telefon numarasını kontrol edip tekrar deneyin.
  • Çok fazla SMS kodu istediniz. Başka bir kod almak için 24 saat daha beklemeniz gerekecek.

uyarılarıdır. Bu uyarılarda Facebook güvenlik kodu ile alakalı bilgi verir. Doğrulama yapmanız beklenir. Aksi durumları birazdan anlatacağız.

Facebook Güvenlik Kodu Neden Gelmez

Facebook size gönderdiği kodu alamamanızın birden fazla sebebi vardır. E-posta olarak gönderildiği halde alamıyorsanız bu ya e-posta yapılandırmasında veya e-posta istemcinizde bir sorun olduğu anlamına gelir. Çok fazla kod talep ettiğini gördüğünüzde bu sisteme erişiminizin olmadığı anlamına gelir. Bu durumda yapacağınız işlem 24 saat beklemeniz olacaktır. Siz beklerken e-postayı kontrol edip ve gelmemiş ise spam / gereksiz kutusunu kontrol etmekte faydalı olur. Facebook size güvenlik kodu göndermiyorsa şunları da yapın:

  1. Facebook çift faktörlü doğrulama ayarlarınızı kontrol edin. Telefonunuzda oturumunuz açık ise çift faktörlü doğrulama açık olup olup olmadığına emin olun. Şayet güvenlik kodu çift faktörlü doğrulama ise sms olarak değiştirebilirsiniz.
  2. Kodu sms olarak alıyorsanız ve gelmiyorsa yine aynı yöntemle e-posta ayarlarına dönüp bu yolla kod alabilirsinz. Bunu yaptıktan sonra tekrardan giriş yapmayı deneyin. Kodu alamazsanız Kimlik doğrulama için başka bir yola mı ihtiyaç var? diyip facebook ile ilişkili e-posta adresinizi yazın.
  3. Spam/önemsiz klasörünü kontrol edin. E-posta olarak Facebook güvenlik kodu istiyseniz e-posta gelen kutusuna düşmezse spam/önemsiz kutusuna düşme ihtimali yüksektir. Bunu daha önceden yanlışlıkla işaratlemiş olabilirsiniz. Kısa mesaj olarak istediyseniz daha önceden gelen numarayı engelleme ya da gsm operatöründen tanıtım mesajlarını kapatmış olabilirsiniz.
  4. Şayet hiç bir şekilde gelmiyorsa Facebook desteğe başvurun.

Daha fazla detay için Facebook Doğrulama kodu (SMS) Gelmiyor makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Farklı Facebook konuları için buradan kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA