Facebook Gönderisini Instagram’da Paylaşma

Bu yazımızda Facebook paylaşımlarını Instagram’da nasıl görebileceğinizi irdeleyeceğiz.

Facebook Paylaşımlarını Instagram’da Görme İşlemleri

Anlatacağımız adımlar hem bilgisayar hem de mobil işletim sistemleri için geçerli olacaktır. Lütfen bu işlemleri sıkılmadan takip edin.

Facebook paylaşımlarını Instagram'da

11858 teknik destek
  • Bilgisayarınızda bir internet tarayıcısı açın. Facebook.com üzerinden giriş yapıyoruz.
  • Sağ üst köşeden Menü düğmesini tıklayın. Açılır menüden Ayarlar ve gizlilik>Ayarlar ı tıklayın.
  • Açılacak olan sayfada Hesap Merkezi seçeneğini tıklayın.
  • Açılan pencerede, Profillerden kendi profilinizi seçin. Eğer bu profilde instagram ve Facebook ekli ise  Profiller arasında paylaşım’ı seçin ve Facebook ya da Instagram hesabınızı bağlayın.
  • Sıra bağlanan hesap ayarlarına geldi. Burada hangi hesap arasında neler yapacaksanız o hesabı seçin.
  • Açılan pencerede Otomatik olarak ne paylaşacağınız Instagram hikayen/Instagram gönderilerin veya Facebook hikayen/Facebook gönderilerin etkinleştirin.

Instagram Hesabında Facebook Gönderileri Paylaşma

Facebook paylaşımlarınızı Instagram’da paylaşmak için paylaşım esnasında size daha önceden bağlı olan Instagram hesabınız üzerinden paylaşımınız belirir. İsterseniz bu paylaşımınızı zamanlayabilir isterseniz otomatik olarak yayınlatabilirsiniz. Bu işlemler aşağıdaki adımları yaparak sağlayabilirsiniz.

11858 teknik destek
  • Facebook u açarak bir gönderi oluşturmaya başlayın. Bu belirttiğimiz işlemler hem masaüstü hem de mobil platformlarda, bağlı olan Instagram hesabınızın logusuna dokunarak ya da tıklayarak paylaşımda bulunursunuz.
  • Bir sonraki aşama Instagram’da paylaşma ekranı gelecektir. Bu işlem esnasında paylaşım ekranınızda açma/kapama anahtarı olarak görünür. Siz bu butonu tıklayarak ya da dokunarak Instagram profilinizde paylaşırsınız.
  • En son ki aşama oluşturduğunuz paylaşımınızı bitirmek olacaktır. Bu işlemi gerçekleştiğinizde hem Facebook hem de Instagram’da paylaşımınızı görmeniz gerekmektedir.

Facebook ve Instagram Bağlantısını Kaldırma

Hesapları birbirinden ayırmak ya da paylaşımı durdurmak için yazımızda anlattığımız yolu takip ederek kaldırabilirsiniz. Yani Menü > Ayarlar > Hesap Merkezi > Hesaplar’a gelerek Facebook hesabınızdan Kaldır’a dokunarak ya da Otomatik paylaşımları durdurarak yaparsınız.

Facebook etkinlik nasıl oluşturulur yazımızı incelemenizi ve diğer Facebook yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA