Facebook Canlı Yayın Engelini Kaldırma

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda Facebook‘ta Canlı Yayın engelini kaldırma işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Sosyal medya ağlarının en popülerlerinden biri olan ve toplumların büyük bir kesiminin günlük yaşantısının rutini haline gelen Facebook’ta Canlı Yayın özelliğinin kullanımı yaygınlaşarak devam etmektedir. Ancak bu uygulamada yaşanan en büyük sorunlardan biri haline gelen engellenme sorunu Facebook kullanıcılarının oldukça canını sıkmaktadır. Facebook Canlı Yayın engellemesi alan kullanıcıların, bu engeli nasıl kaldıracağını detaylı ve kapsamlı olacak şekilde sizlerle paylaşacağız.

Yayın Engelini Kaldırma

İşlemlerimize başlamadan önce Facebook tarafından engel alıp almadığımızı öğrenmemiz gerekecektir. Bu işlem için de öncelikle telefonumuzdan Facebook uygulamasını kaldırıp yüklüyoruz.

Bunun sonrasında durum düzelmediyse cihazınızın şarj oranını kontrol etmeniz gerekiyor. İşlemi sağlamadan önce bazı adımları gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kullandığınız telefonu şarja takalım. Bir de bu şekilde işlemi deneyin eğer yine olmadıysa aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş yapın. Ne düşünüyorsun?” kısmına tıklayalım. Ve açılacak olan pencerenin alt tarafında bulunan Canlı Yayına Geç” butonuna tıklayalım.

  • Facebook, canlı yayına geçme işlemleri ve kamera ayarlarını yapılandırmanız için zaman verecektir. Bu zaman dilimi içerisinde ayarlarınızı yaptıktan sonra, Canlı Yayına Geç” butonuna tıklıyoruz.

  • Canlı yayını yaptıktan sonra Facebook hesabınızdan paylaştıysanız, gelen yorumların içeriklerinden dolayı, Facebook Canlı Yayın engeli almış olabilirsiniz. Ya da yaptığınız Canlı Yayın, Facebook kullanım ve kullanıcı koşullarına aykırı olabileceğinden dolayı Facebook Canlı yayın engeli alma ihtimali çok yüksektir. Bu engeli kaldırabilmek için, aşağıdaki işlemleri sağlamanız gerekecektir.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açarak, adres satırını temizleyip www.facebook.com/help/contact/357439354283890 yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
  • Gelecek olan sayfada yer alan iletişim e-posta adresi kısmına, Facebook’un sizinle iletişime geçebileceği bir e-mail adresi yazıyoruz.
  • Sorunun açıklaması bölümüne ise, Sayın Facebook Yöneticileri

İlgili hesabımda canlı yayın yapamıyorum; alınan hata bilgilendirmesi aşağıda yer almaktadır.şeklinde açıklama yazıyoruz.

  • İşlemleri yaptıktan sonra Dosya Ekle” butonuna tıklayın. Facebook’ta canlı yayın yaparken aldığınız hatanın ekran görüntüsünü ekliyoruz.

İşlemler sonrasında Facebook tarafından, tarafımıza yanıt gelmesini bekliyoruz. Yanıt 10 gün içerisinde, iletişim e-mail adresine gönderilecektir. Gönderilen mail ile istenen işlemler sağlandıktan sonra Facebook’ta Canlı Yayın yapabilirsiniz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA