Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme

Siz değerli makale okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Günümüz, teknoloji ve iletişim çağı olmasından dolayı hemen hemen herkesin bir Facebook hesabı bulunmaktadır. Ancak teknoloji ilerledikçe sadece Facebook hesabına bağlı kalmıyoruz. Daha geniş kitlelere hitap edebilmek adına sayfalar oluşturuyoruz. Facebook hesaplarında sayfaları olan her kullanıcı, Business Manager uygulamasından haberdardır. Business Manager hesabınızdaki işlemlerin, günlük yaşantınızdaki işlerinizin yoğunluğundan dolayı kontrol edemediğiniz zamanlarda yakın gördüğünüz birini sayfa yönetici atayıp onun işlemlerinizi halletmesini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak gönderim sağladığımız davet başka birine gittiğinde ya da arkadaşınızın bu durumu kabullenmemesi durumunda isteğin iptal edilebilmesi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıp, tarayıcı adres satırını temizledikten www.facebook.com/manage yazıp, Enter’a basıyoruz.
 • Sonra gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
 • Daha sonra açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

 • Sonra Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” ikonuna tıklayıp, gelen sayfanın sağ üst bölümünde yer almakta olan, Kurulum Klavuzu” menüsüne tıklıyoruz.

 • Daha sonra Gelen sayfanın sol tarafında, Business Manager hesabına Yönetici” olarak atadığımız kişinin bilgilerini göreceksiniz. Davet”, gönderdiğiniz kişi tarafından görülmediyse ya da kabul görmediyse veya da hatalı birine gönderim sağladıysanız ve o kişi “Davet”‘i kabul etmediyse, isteği iptal etmek için ekranın sağ tarafında bulunan Daveti İptal Et” butonuna tıklayıp işlemlere devam ediyoruz.

 • En son Facebook Business Manager’da Yönetici Davetini İptal Etme işlemlerimizin son adımında ise, gelen ekranda Yönetici” daveti göndermiş olduğumuz kişi için Daveti İptal Et” butonuna tıkladıktan sonra, daveti iptal edebiliyorsunuz.

İşlemlerimiz tamamlanmıştır. İyi gezintiler dileriz.

Özet

Business Manager’da bir daveti iptal etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Önce Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Öncelikle, Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Sonra Menüyü Açın: Sol üst köşedeki üç çizgi (hamburger) simgesine tıklayarak ana menüyü açın.
 3. Daha sonra “Tüm Araçlar” Sekmesine Girin: Açılan menüde “Tüm Araçlar” seçeneğine tıklayın. Oradan “İş Davetleri” başlığını bulun ve üzerine tıklayın.
 4. Sonra Davetlerinizi Görüntüleyin: “İş Davetleri” bölümüne girdiğinizde, size gönderilmiş olan davetleri göreceksiniz.
 5. Daha sonra Daveti Seçin: İptal etmek istediğiniz daveti bulun ve üzerine tıklayın. Davet seçildiğinde, ayrıntılar ve işlemler için seçenekler açılacaktır.
 6. Sonra Daveti İptal Edin: Daveti iptal etmek için, ayrıntılar sayfasındayken “İptal Et” veya “Reddet” gibi bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak daveti iptal edebilirsiniz.
 7. En son olarak Onaylayın: Daveti iptal etmek istediğinize dair bir onay istenebilir. Eğer eminseniz ve iptal etmek istiyorsanız, onaylayın.

Bu adımları takip ederek, Facebook Business Manager’da size gönderilen bir daveti iptal edebilirsiniz.

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA