Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma

Siz değerli makale okurlarımızla bu yazımızda, Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma işlemlerinin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Facebook hesaplarında sayfaları olan birçok Facebook kullanıcısı, açtıkları sayfaların yöneticisi olarak, yakın arkadaşlarının isteği üzerine arkadaşlarını kendi sayfalarının yöneticisi statüsüne alındıktan sonra, yönetici statüsü kazanan kişi, sayfaları da üzerine alabilmektedir. Bu işlem, yeni bir özellik olan Business Manager uygulamasıyla sağlanabildiği için, birçok kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Bu nedenle biz de sizlerle konuyu yazılı ve görsel olacak şekilde paylaşacağız. Facebook Business Manager Hesabında Sayfayı Üzerine Alma işlemleri için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Önce işlemlerimizin ilk adımında Facebook hesabımıza giriş yapıp, daha sonra tarayıcının adres satırını temizledikten www.facebook.com/manage yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
 • Sonra gelen ekranın sol üst bölümünde yer almakta olan Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
 • Daha sonra açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” bölümüne tıklıyoruz.

 • Daha sonra Facebook Business Manager’da Sayfayı Üzerine Alma işlemlerimizin devamında, ekranın sol tarafında yer almakta olan Ürün Katalogları” menüsüne tıklayıp, devamında gelen ekranın sağ üst bölümünde yer almakta olan Kurulum Klavuzu” alanına tıklıyoruz.

 • Sonra gelecek olan sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde karşımıza birkaç seçenek gelecektir. Bu seçenekler içerisinde Sayfayı Üzerine Al” bölümüne tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

 • Daha sonra gelen ekranın arama kısmına, üzerine alacağımız sayfanın ismini yazdığımızda, hemen alt kısımda sayfa bilgileri gelecektir. Sayfanın üstlenilebilmesi için, işlem sağladığınız sayfada yönetici olmanız gerekiyor; yönetici değil iseniz hiçbir sayfayı üzerine alamazsınız.
 • Sonra alt kısımda bulunan Sayfayı Üzerine Al” bölümüne tıkladığınızda, yönetici olduğunuz sayfayı tek bir hesap üzerinden yönetebileceksiniz.

Özet

Facebook Business Manager’da bir sayfayı üzerinize alma işlemini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz:

Not: Sayfayı üzerinize almadan önce, sayfanın yöneticisiyle iletişime geçmeniz ve sayfayı size devretmeyi kabul ettiğinden emin olmanız önemlidir.

 1. Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Öncelikle, Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın. Eğer bir hesabınız yoksa, öncelikle bir tane oluşturmanız gerekmektedir.
 2. Menüyü Açın: Sol üst köşedeki üç çizgi (hamburger) simgesine tıklayarak ana menüyü açın.
 3. “Tüm Araçlar” Sekmesine Girin: Açılan menüde “Tüm Araçlar” seçeneğine tıklayın.
 4. Sayfaları Görüntüleyin: “Varlıklar” bölümünde, “Sayfalar” seçeneğine tıklayarak yönettiğiniz tüm Facebook sayfalarını görebilirsiniz.
 5. Sayfayı Üzerinize Al: Sayfayı üzerinize almak için, üzerinde yönetici erişiminizin olması gereken sayfayı bulun ve sayfanın yanındaki üç noktalı menü (diğer seçenekler) simgesine tıklayın.
 6. Sayfayı Üzerine Al’ı Seçin: Açılan menüde “Sayfayı Üzerine Al” seçeneğine tıklayın. Bu işlem, sayfayı mevcut Business Manager hesabınıza bağlamak için bir istek gönderecektir.
 7. Yönetici Erişim İsteği Gönderin: “Sayfayı Üzerine Al” seçeneğine tıkladıktan sonra, sayfanın yöneticisine yönetici erişimi isteyen bir talep gönderilecektir.
 8. Yönetici Onayını Bekleyin: Sayfanın yöneticisi, isteğinizi onaylamak veya reddetmek için bildirim alacaktır. Eğer sayfa yöneticisi sizinle sayfayı paylaşmayı kabul ederse, sayfa üzerinize alınacaktır.
 9. Sayfayı Yönetin: Sayfa yöneticisi sizinle paylaşımı onayladığında, sayfayı Facebook Business Manager hesabınızda yönetmeye başlayabilirsiniz.

Böylece Facebook Business Manager’da bir sayfayı üzerinize alma işlemini tamamlamış olacaksınız. Sayfayı üzerinize aldıktan sonra, sayfanın tüm yönetim işlemlerini Business Manager üzerinden yapabilirsiniz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA