Facebook Business Manager’da Sayfa Kaldırma

Siz değerli okuyucularımızla bu yazımızda Facebook Business Manager’da Sayfa kaldırma işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Getirmiş olduğu yeniliklerin ardı arkası kesilmeyen, her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan ve en çok da güncelliğiyle sevilen Facebook‘ta, hesaplarında Sayfa‘ları olan kullanıcıların yeni adresi Business Manager olmuş durumda. Business Manager hesaplarında oluşturulan sayfanın, ilerleyen dönemlerde kaldırılmasını istediklerinde bu işlemlerin nasıl yapılacağının bilinmemesi, kullanıcıların sayfa oluşturmasında sorun teşkil etmekte. Bu işlemin nereden ve nasıl yapılacağını sizlerle yazılı ve görsel olarak paylaşacağız.

 • Önce Facebook Business Manager’da Sayfayı kaldırma işlemi için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra adres satırını temizleyip www.facebook.com/manageyazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
 • Sonra gelen ekranın sol üst kısmında Facebook Reklamları” menüsüne tıklıyoruz.
 • Daha sonra açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” menüsüne giriş gerçekleştiriyoruz.

Sayfa kaldırma

 • Sonra karşımıza gelecek olan sayfanın sağ üst kısmında yer almakta olan Ticari Hesap Ayarları” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Sayfa kaldırma 2

 • Daha sonra karşımıza gelen sayfanın sol kısmında bulunan “Bayrak” (Flag) ikonuna tıklayıp, açılan menüler içerisinde sağ tarafta yer almakta olan Çıkar” menüsüne tıklıyoruz.

Sayfa kaldırma 3

 • Sonra Facebook Business Manager’da Sayfa Kaldırma işlemlerinin son adımında ise karşımıza, Sayfayı Kaldır?” başlığı altında Bu sayfayı kaldırmak istediğinizden emin misiniz? Kaldırırsanız, Business Manager’da Sayfaya erişemezsiniz.” bilgilendirme/uyarı mesajının yeraldığı bir onay penceresi açılacak.
 • En sonKaldır” butonuna tıklamanız halinde Business Manager hesabınızda oluşturmuş olduğunuz sayfa kaldırılacaktır.

 

Özet

Facebook Business Manager’da bir sayfayı kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Not: Sayfayı kaldırmadan önce, bu işlemin geri alınamaz olduğunu ve sayfanın tüm içeriğinin ve verilerinin kalıcı olarak silineceğini unutmayın.

 1. Önce Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Öncelikle, Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın. Eğer bir hesabınız yoksa, öncelikle bir tane oluşturmanız gerekmektedir.
 2. Menüyü Açın: Sol üst köşedeki üç çizgi (hamburger) simgesine tıklayarak ana menüyü açın.
 3. “Tüm Araçlar” Sekmesine Girin: Açılan menüde “Tüm Araçlar” seçeneğine tıklayın.
 4. Sayfaları Görüntüleyin: “Varlıklar” bölümünde, “Sayfalar” seçeneğine tıklayarak yönettiğiniz tüm Facebook sayfalarını görebilirsiniz.
 5. Kaldırmak İstediğiniz Sayfayı Seçin: Kaldırmak istediğiniz sayfayı listeden bulun ve üzerine tıklayın. Sayfanın ayrıntılarına yönlendirileceksiniz.
 6. Ayarlar Bölümüne Girin: Sayfanın ayrıntıları sayfasında, sol menüde bulunan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 7. Sayfayı Kaldır’a Tıklayın: “Ayarlar” bölümünde aşağı doğru kaydırın ve “Sayfayı Kaldır” seçeneğini bulun. Bu seçeneğe tıkladığınızda, sayfanın kalıcı olarak silineceğini doğrulayan bir onay istenecektir.
 8. Kaldırma İşlemini Onaylayın: Sayfayı kalıcı olarak silmek istediğinize dair bir onay alacaksınız. Eğer eminseniz ve sayfayı silmek istiyorsanız, onay verin.

Böylece Facebook Business Manager’da yönettiğiniz sayfayı kalıcı olarak kaldırmış olacaksınız. Bu işlem geri alınamaz, bu nedenle sayfanızı kaldırmadan önce verilerinizi ve içeriğinizi yedeklemeniz önemlidir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA