Facebook Business Manager’da Sayfa Geçmişini Görüntüleme

Günümüz dünyasının vazgeçilmezleri arasında adından sıkça söz ettiren ve kullanıcı kitlesini her geçen gün daha da genişleten Facebook‘ta Business Manager için Sayfa Geçmişini Görme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Facebook hesabınızda bir sayfanız varsa bu işlemleri basitçe yaparsınız. Bunun için bir Business Manager hesabınızın da olması gerekiyor. Reklam hesaplarınızın tek bir kanal üzerinden yürütülebilmesi için geliştirilmiş olan bu uygulama içerisinde de Sayfanızı oluşturup işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Facebook Business Manager’da Sayfa Geçmişini Görüntüleme işleminin ise nereden ve nasıl yapılacağını yazılı ve görsel olarak paylaşacağız. Yapmanız gereken tek işlem, aşağıdaki adımları izlemek olacak.

 • Facebook Business Manager’da Sayfa Geçmişini Görme işlemleri için ilk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında adres satırını temizleyip www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
 • Sonra gelen ekranın sol üst kısmından Facebook Reklamları” simgesine tıklıyoruz.
 • Daha sonra  açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager Ayarları” menüsüne giriş gerçekleştiriyoruz.

 • Sonra devamında gelen ekranın sağ üst kısmında yer almakta olan, Ticari Hesap Ayarları butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

 • Daha sonra Facebook Business Manager’da Sayfa Geçmişini Görüntüleme işlemi için gelecek olan ekranın sağ tarafında bulunan Geçmişi Gör” butonuna tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

 • Facebook Business Manager’da Sayfa Geçmişini Görüntüleme işleminde son adıma geldiğinizde, açılacak olan ekranın sol tarafındaki Business Manager menüsünden, hesabınızda en son nasıl bir işlem gerçekleştirildiğini ve hangi saat diliminde yapılmış olduğunu görebileceksiniz. Kapat” butonuna tıklayarak bilgi ekranında çıkabilirsiniz.

Özet

Facebook Business Manager üzerinden bir Facebook Sayfasının geçmişini görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Tarayıcınızı açın ve Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın.
 2. Varlıklarınızı Seçin: Sol üst köşede bulunan menüden “Varlıklar” bölümünü tıklayın ve ardından “Sayfalar”ı seçin.
 3. Sayfanızı Seçin: Sayfa geçmişini görüntülemek istediğiniz sayfayı seçin.
 4. Sayfa İstatistikleri Giriş Sayfası: Sayfa seçildikten sonra, sayfanın genel istatistiklerinin bulunduğu bir giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sayfanın temel metriklerini görebilirsiniz.
 5. Geçmiş Sekmesini Bulun: Sayfanın üst kısmında, “Yönet” sekmesini bulun ve tıklayın. Ardından, açılan alt menüden “Geçmiş”i seçin.
 6. Sayfa Geçmişini İnceleyin: “Geçmiş” sekmesini seçtikten sonra, sayfanızın geçmişini inceleyebilirsiniz. Bu bölümde, yayınlanan gönderiler, paylaşılan medya, etkinlikler ve diğer önemli olaylar tarih sırasına göre listelenir.

Bu adımları takip ederek Facebook Business Manager üzerinden sayfa geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Sayfa geçmişi, sayfanızın geçmişteki etkinliklerini ve içeriklerini gözden geçirmenize yardımcı olur.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA