Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarları

Bu yazımızda Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarları işlemlerini nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

İşlemlerimiz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak Facebook hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra tarayıcının adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manage yazıp Enter’a basıyoruz.
 • Sonra gelen sayfanın üst kısmında Facebook Reklamları” bölümüne tıklayıp, açılan sayfadaki menüler içerisinde Business Manager” menüsüne tıklıyoruz.

 • Sonra Facebook tarafından getirilen geliştirilen Business Manager özelliği tüm kullanıcıları için geçerlidir. Bu alana girmemiz halinde karşımıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir uyarı gelecektir. Gelen uyarı için herhangi bir işlem gerçekleştirmemize gerek kalmadan alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklayın. Devam ediyoruz.

Geliştirme Ayarı

 • Daha sonra “Her şeyi tek bir yerde gör” başlığı altındaki “Reklam Hesapları, onları kolaylıkla gözden geçirebilmeniz için gruplandı. Bunun yanında Sayfalar da gruplandı.” bilgilendirmesinin bulunduğu pencerede bir işlem sağlamadan İleri” butonuna tıklayıp devam ediyoruz.

 

Geliştirme Ayarı 2

 • Sonra “Önce sık kullanılanları görün” başlığı altındaki “Sizin için önemli reklam hesaplarını ve Sayfaları sık kullanılanlar olarak işaretleyebilirsiniz. Bunlar her zaman en tepede görüneceği için ilk onları görürsünüz.” bilgilendirmesinin bulunduğu pencerede yine İleri” butonuna tıklıyoruz.

 

Geliştirme Ayarı 3

 • Daha sonra “Tek tıkla daha derinlere dalın” başlığı altındaki Yakınlardaki hareketleri ve performans istatistiklerini görmek için istediğiniz reklam hesabına veya Sayfaya tıklayın.” bilgilendirmesinin bulunduğu pencereye ulaştığınızda ayarlarınız tamamlanmış durumdadır. İşlemin bitmesi için “Bitir” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır.

 

Geliştirme Ayarı 4

 • Sonra yaptığımız işlemlerimiz sonrasında Business Manager uygulamasında, ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

Özet

İşte Facebook Business Manager’da Geliştirme Ayarları nasıl yapılır adımları:

 1. Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Facebook Business Manager’a giriş yapın. Hesabınız yoksa oluşturun.
 2. Business Settings’e Erişin: Sol üst köşede bulunan Menü düğmesine tıklayın (genellikle üç çizgi veya dikey noktalar simgesi olarak görünür) ve ardından “Business Settings” (İş Ayarları) seçeneğini tıklayın.
 3. Güvenlik Merkezi’ne Gitmek İçin İleri Adımlar: Sol tarafta bulunan menüde “Security Center” (Güvenlik Merkezi) seçeneğini bulun ve tıklayın.
 4. Geliştirme Ayarı’na Gitmek İçin İleri Adımlar: Güvenlik Merkezi’ne girdikten sonra, “Business Development” (Geliştirme Ayarı) seçeneğini bulun ve tıklayın.
 5. Geliştirme Ayarı’na Giriş Yapın: “Business Development” (Geliştirme Ayarı) sayfasına girdiğinizde, mevcut geliştirme ayarlarınızı göreceksiniz. Bu aşamada, güvenlik önlemlerinizi artırmak için geliştirme ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.
 6. Geliştirme Ayarı Yapılandırma: Geliştirme ayarlarınızı yapılandırmak için talimatları takip edin. Facebook, hesap güvenliğini artırmak için farklı seçenekler sunar. Bu seçenekler, hesaplarınızın ve reklamlarınızın daha güvenli olmasına yardımcı olur. Örneğin, oturum açma onayı, iki faktörlü kimlik doğrulama, reklam hesaplarınıza erişimi sınırlama gibi ayarları yapabilirsiniz.
 7. Değişiklikleri Kaydet: Yapılandırmalarınızı tamamladıktan sonra, değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın.

Geliştirme ayarlarını düzenlemek, reklam hesaplarınızın ve işletmenizin güvenliğini artırmaya yardımcı olur. Bu ayarları düzenli olarak gözden geçirmek ve güncellemek önemlidir. Çünkü dijital güvenlik tehditleri sürekli olarak değişmektedir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA