Blog

Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme

Facebook‘ta sayfa sahiplerinin son zamanlarda merak ettiği konulardan biri olan Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerini sizlerle paylaşacağız.

Kullanıcılarının karşısına her geçen gün yeni bir özellikle çıkan Facebook, getirdiği yeniliklerle göz kamaştırmaya devam ediyor. Facebook hesaplarında sayfa oluşturan kullanıcıların neredeyse tamamı Business Manager uygulamasından habersiz durumdadır. Sizlerle daha öncesinde “Business Manager Nasıl Oluşturulur?”, “Business Manager Ayarları Nasıl Yapılır?” makalelerini paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Business Manager uygulamasında Kişi ekleme işleminin nasıl yapılacağını sizlerle paylaşacağız.

 • Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerimizin ilk adımında Facebook hesabına giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Daha sonrasında adres satırını temizleyip, www.facebook.com/manage” yazdıktan sonra Enter’a basıyoruz.
 • Gelen sayfanın sol üst kısmındaki Business Manager alanına tıklayıp, açılan sayfadaki menüler içerisinden Business Manager Ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

Kişi Ekleme

 • Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan Yeni Kişiler Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Kişi Ekleme 2

 • Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerimize devam ederken, gelen ekranda arama kutucuğu bölümüne eklemek istediğimiz kişinin mail adresini girdikten sonra alt kısımda bulunan Kişilere Ekle” butonuna tıklıyoruz.

Kişi Ekleme 3

 • Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işleminin son adımında ise, gelen ekranda yeralan seçeneklerin sol tarafındaki kare kutucukları işaretledikten sonra alt kısımda bulunan İleri” butonuna tıklıyoruz.

 • Davet Gönderildi” uyarısını aldıktan sonra Facebook Business Manager’a Kişi Ekleme işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Ekranın alt tarafında yeralan “Kapat” butonuna tıklayıp bilgilendirme penceresini kapatabilirsiniz.

Özet

Facebook Business Manager’a bir kişi eklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Tarayıcınızı açın ve Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın. Eğer bir hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız gerekecektir.
 2. Varlıklarınızı Seçin: Sol üst köşede bulunan menüden “Varlıklar” bölümünü tıklayın.
 3. İş Ekipmanızı Seçin: İş ekipmanızı seçin. Burada, kişiyi eklemek istediğiniz işletme veya organizasyonunuzu seçmelisiniz.
 4. Kişi Ekleme Ekranına Gidin: İş ekipmanınızı seçtikten sonra, sayfanın üst kısmında bulunan “Ayarlar” simgesini tıklayın ve açılan menüden “Kişi Ekle” seçeneğini seçin.
 5. Kişi Ekleyin: Kişi eklemek için kişinin e-posta adresini veya Facebook profili aramak için adlarını kullanabilirsiniz. Kişiyi bulduğunuzda, eklemek istediğiniz kişinin adını tıklayın.
 6. İzin Seviyesini Ayarlayın: Kişinin izin seviyesini belirlemek için “İzin Seviyesi” bölümünü seçin. Facebook Business Manager, farklı izin seviyeleri sunar. İşte bazı örnekler:
  • Yönetici: Tüm işlevlere ve ayarlara erişim sağlar.
  • Finansal Yönetici: Finansal ayarları yönetme yetkisine sahiptir.
  • Analizci: Yalnızca verileri görüntüleme yetkisine sahiptir.
  • İçerik Yaratıcı: Yalnızca içerik oluşturma yetkisine sahiptir.
 7. Kişiyi Davet Edin: İzin seviyesini belirledikten sonra, “Kişiyi Davet Et” veya benzeri bir düğme tıklayarak daveti gönderin.
 8. Davet Kabul Edildiğinde İşlemi Tamamlayın: Kişi daveti kabul ettiğinde veya kişiye yönetici erişimi verildiğinde işlem tamamlanmış olacaktır.

Kişi ekleme işlemi bu şekilde gerçekleşir. Eklediğiniz kişi, belirlediğiniz izinlere sahip olacak ve iş ekipmanınıza katkıda bulunabilecektir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA