Facebook Business Manager’ Gönderilen Daveti İptal Etme

Siz değerli makale okurlarımıza bu yazımızda Facebook Business Manager‘da Gönderilen Daveti İptal Etme işleminin nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Facebook Business Manager hizmetinden faydalanan birçok Facebook kullanıcısı bulunmaktadır. Davet gönderdiğimiz kişinin yapmış olduğu işlemlerden rahatsızlık duyması durumunda, gönderdiğiniz daveti iptal edebiliyorsunuz. Davet isteğinin iptali için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Facebook Business Manager Gönderilen Daveti İptal Etme

 • İptal işlemi için ilk olarak Facebook hesabımıza girişimizi yapıyoruz.
 • Daha sonra adres satırını temizleyerek www.facebook.com/manageyazıp sonra Enter’a basıyoruz.
 • Gelen ekranın sol üst kısmında yeralan “Facebook Reklamları” menüsüne tıklayın. Açılan sayfadaki menüler içerisinden Business Manager Ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

 • Facebook Business Manager‘da Gönderilen Daveti İptal Etme işlemlerimize devam ederken, gelen ekranda istek gönderimi sağladığınız kişileri göreceksiniz. Bu kişiler içerisinde hangi isteği iptal etmek istiyorsanız o kişinin üzerine gelip bir kere tıkladıktan sonra sonra ekranın sağ üst bölümünde yeralan, Daveti İptal Et?” butonuna tıklıyoruz.

 • Yaptığımız işlemlerimizin devamında gelen bilgilendirme & onay penceresindeki uyarıya istinaden, isteği iptal etmek istediğinizden eminseniz alt tarafta bulunan Daveti İptal Et” bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.
 • İşlemlerimiz bu kadar, Facebook gezintinize devam edebilirsiniz.

 Özet

Facebook Business Manager’da gönderdiğiniz bir daveti iptal etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Facebook Business Manager’a Giriş Yapın: Tarayıcınızı açın ve Facebook Business Manager hesabınıza giriş yapın.
 2. Varlıklarınızı Seçin: Sol üst köşede bulunan menüden “Varlıklar” bölümünü tıklayın.
 3. İş Ekipmanınızı Seçin: İptal etmek istediğiniz davetin gönderildiği iş ekipmanınızı seçin. Bu, işletme veya organizasyonunuzu temsil eder.
 4. Kişiler ve Varlıklar Sayfasına Gidin: İş ekipmanınızı seçtikten sonra, sayfanın üst kısmında bulunan “Ayarlar” simgesini tıklayın ve açılan menüden “Kişiler ve Varlıklar” seçeneğini seçin.
 5. Kişiler Sekmesine Geçin: “Kişiler ve Varlıklar” sayfasında, sol taraftaki menüde “Kişiler” sekmesini bulun ve tıklayın.
 6. Daveti İptal Edin: Kişiler sekmesine geçtiğinizde, daveti iptal etmek istediğiniz kişiyi bulun. İptal etmek istediğiniz davetin yanında bulunan “Düzenle” veya “Ayarlar” düğmesini tıklayın.
 7. Daveti İptal Et: Düzenle veya Ayarlar düğmesini tıkladıktan sonra, daveti iptal etme seçeneğini bulun. Genellikle “Daveti İptal Et” veya benzer bir seçenek olarak karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneği tıklayarak daveti iptal edebilirsiniz.
 8. İptali Onaylayın: Daveti iptal etmek istediğinize dair bir onay isteği alabilirsiniz. Onayı vermek için “Evet” veya “İptal Et” gibi bir düğmeyi tıklayın.

Davet iptal edildiğinde, ilgili kişiye bir bildirim gider ve davet artık geçersiz olur. Bu kişi, iş ekipmanınıza erişim sağlayamaz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA