Blog

Facebook Adınızı Onaylayın Sorunu

Facebook‘un getirmiş olduğu bir uygulamadan ötürü, isim bilgilerinin farklı olduğu kişilerin hesaplarına girişi sonrasında karşısına Adınızı Onaylayın uyarısı gelmektedir.

Alınan uyarının giderilebilmesi ve hesaba tekrar erişim sağlanması için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • “Facebook” hesabımıza giriş gerçekleştirdikten sonra karşımıza “Adınızı Onaylayın” başlığı altında bir uyarı gelecektir.
 • Gelen uyarıda kimlik bilgilerimizin dışında bir isim yazarsak İleri” dememiz halinde kimlik isteyecektir. Göndereceğimiz kimlik “Facebook Hesabıyla” eş değer olmadığından dolayı da hesabın açılması söz konusudur. Bu nedenle yapılması gereken işlemlerde şu şekilde ilerlenecektir.
 • “Adı:” yazan kısmın karşısındaki kutucuğa gerçek ismimizi yazıyoruz,
 • “İkinci Ad:” yazan bölüme tercihinize göre bir isim belirliyoruz (ikici isminiz varsa, yazabilirsiniz).
 • “Soyadı:” kısmına ise kimlikte yer alan gerçek soy ismimizi girin. Ekranın alt kısmındaki İleri” butonuna tıklıyoruz.
  Adınızı Onaylayın
 • İşlemlerimizin son adımında karşımıza Bu adı kullan?” başlığı altında gelen Şu anda Facebook’ta kullanmakta olduğunuzdan farklı bir ad girdiniz. Profilinizde ve Facebook’ta adınızın göründüğü diğer her yerde (Ör. Etiketlendiğiniz fotoğraflar, geçmişteki gönderileriniz, arama sonuçları) adını… Olarak görünecek.bilgilendirme mesajına istinaden, alt kısımda bulunan Adı Kullan” butonuna tıkladıktan sonra Facebook” hesabınıza giriş işlemini sağlayabileceksiniz.

Adınızı Onaylayın

Özet

Facebook reklam hesabınızı onaylatma süreci, Facebook’un reklam platformunu güvende tutma ve sahtekârlığı önleme amacıyla uyguladığı bir güvenlik önlemidir. Eğer Facebook reklam hesabınızı onaylamak için sorun yaşıyorsanız anlatılanları takip edin. Aynı zamanda reklam onaylama reddine uğradıysanız, aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz:

 1. Facebook Destek Ekibi ile İletişime Geçin

  Reklam onaylama sorunu yaşıyorsanız veya reddedilen reklamınızın nedenini anlamıyorsanız, Facebook Destek Ekibi ile iletişime geçmek en iyi yol olabilir. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  a. Facebook reklam hesabınıza giriş yapın.

  b. Reklam yöneticisine gidin ve reddedilen reklamı seçin.

  c. Reddedilen reklamın altında yer alan “Reddetme Nedeni” bölümünden nedenin ne olduğunu kontrol edin.

  d. İlgili destek seçeneğini tıklayarak Facebook Destek Ekibi’ne başvurun. Bu, sorununuzu daha fazla açıklayabileceğiniz bir iletişim yolunu açacaktır.

 2. Reddedilen Reklamı Düzeltilmek veya Değiştirmek

  Reddedilen reklamın nedenini belirleyin ve bu sorunları düzeltmek veya değiştirmek için reklamı gözden geçirin. Facebook reklam politikalarını dikkatlice inceleyerek reklamınızı uygun hale getirin. Örneğin, yasaklanmış içerik, yanıltıcı başlık veya metin kullanımı, izin verilmeyen ürünlerin tanıtımı gibi nedenlerle reklam reddedilmiş olabilir.

 3. Yeniden Başvuru Yapın

  Reddedilen reklamı düzelttikten sonra, reklamı yeniden gözden geçirmek için Facebook reklam yöneticisine geri dönün. Reddedilen reklamı seçin ve “Onayla” veya benzer bir düğmeye tıklayarak reklamı tekrar gönderin.

 4. Destek İsteğini İzleyin

  Facebook Destek Ekibi’ne başvurduysanız, başvurunuzun durumunu düzenli olarak kontrol edin ve gelen yanıtlara yanıt verin.

 5. İlgili Belgelere ve Politikalara Uyun

  Facebook reklam politikalarına ve kurallarına tam olarak uyun. Reklamlarınızı oluştururken, hedeflerken ve yayımlarken, kullanım şartlarına ve politikalara uyduğunuzdan emin olun.

Unutmayın ki reklam onaylama süreci bazen birkaç deneme gerekir. Eğer reklamınız hala onaylanmıyorsa ve sorunları düzeltmekte zorlanıyorsanız, Facebook Destek Ekibi’yle işbirliği yaparak daha fazla yardım alabilirsiniz. Facebook reklam politikalarını ve kurallarını dikkatlice incelemek ve anlamak da başarılı reklam onaylama süreci için önemlidir.
Daha fazla içerik için takipte kalın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA