Android’de Çöp Kutusuna Ulaşma

Bu yazımızda, kaldırılan dosyaları Android cihazınızdan erişmenin mümkün olup olmadığını öğreneceğiz.

Android’de Geri Dönüşüm Kutusu Var mı?

Android telefonlarda silinen tüm dosyaları depolayan böyle özel bir geri dönüşüm kutusu yoktur . Bunun ana nedeni muhtemelen bir Android telefonun sınırlı depolama alanıdır . Bir bilgisayardan farklı olarak, bir Android telefon genellikle yalnızca 32 GB – 256 GB depolama alanına sahiptir ve bu, bir geri dönüşüm kutusunu tutmak için çok küçüktür. Bir çöp kutusu varsa, Android depolama alanı yakında gereksiz dosyalar tarafından tüketilecektir. Bu nedenle, Android’de bir geri dönüşüm kutusundan silinen verileri geri alamazsınız.

Geri Dönüşüm Kutusu

Android telefonlar, kullanıcılar için bir sistem geri dönüşüm kutusu sağlamasa da birçok uygulamanın kullanıcıların uygulamalardaki silinen verileri kurtarmasına olanak tanıyan kendi çöp klasörleri vardır. Android için yerleşik bir geri dönüşüm kutusuna gerek olmamasının bir başka nedeni de budur.

Devam edin: iPhone’da Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Android’de Geri Dönüşüm Kutusu’na Erişme

Bazı uygulamaların kendi geri dönüşümü bulunmaktadır. Şimdi bununla ilgili bir kaç uygulamadan bahsedeceğiz.

Android E-posta Geri Dönüşüm Kutusu

Gmail, Yahoo, Outlook dahil tüm e-posta istemcilerinin, silinen e-postaları geçici olarak tutmak için kendi çöp kutusu klasörleri vardır. Android’de e-posta uygulamanızı açın, silinen e-postalara erişmek için Çöp Kutusu klasörüne dokunun.

Dosya Gezgininde Geri Dönüşüm Kutusu

Dropbox, ES Dosya Gezgini gibi Dosya Gezgini uygulamaları kendi geri dönüşüm kutularını içerir.

Fotoğraflar Uygulamasında Çöp Kutusu

Google Fotoğraflar gibi Fotoğraflar uygulamasında yerleşik bir çöp kutusu klasörü bulunur. Samsung Cloud’u bir Samsung telefonunda etkinleştirdiyseniz , silinen fotoğrafları Samsung Cloud’un çöp kutusu klasöründe de bulabilirsiniz.

Dosya Yöneticisinde Çöp Kutusunu Bulun

Android cihazınızdaki yerel Dosya Yöneticisi uygulaması, yakın zamanda kaldırdığınız dosyaları bulmak için de bir yer olabilir. Android telefonunuzda Dosya Yöneticisi’ne dokunun, ardından Kategoriler bölümüne gidin. Aşağı kaydırın ve silinen dosyaları kurtarabileceğiniz veya çöp kutusu klasörünü boşaltabileceğiniz Son silinenler klasörünü bulabilirsiniz.

Uygulama İndirme Geçmişini Kontrol Edin

Bir uygulamayı yanlışlıkla silerseniz ancak adını hatırlayamıyorsanız, Uygulama indirme geçmişinizi kontrol etmek ve ilgili uygulamayı kurtarmak uygun bir çözümdür. Tipik bir Android cihazında, uygulama indirme geçmişine erişmenin doğrudan yolu Google Play’dir.

Devam edin: Rehberinizi iPhone’dan iPhone’a Aktarma

 

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA